Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komunikacyjna współpraca

19 grudnia 2017 | Życie Ziemi Podlaskiej
Projekt rozwoju ekologicznego transportu przewiduje m.in. rozbudowę sieci dróg rowerowych w stolicy regionu i okolicznych gminach.
autor zdjęcia: Marcin Jakowiak
źródło: UM Białystok
Projekt rozwoju ekologicznego transportu przewiduje m.in. rozbudowę sieci dróg rowerowych w stolicy regionu i okolicznych gminach.

Lepsze drogi i sieć połączeń, autobusy nowej generacji i ścieżki rowerowe – 160 mln zł trafi na poprawę komunikacji w Białymstoku i okolicznych gminach.

Grażyna zawadka

Ambitne wyzwanie podjęła stolica regionu oraz otaczające ją gminy. W ramach projektu partnerskiego wspólnie zrealizują szereg przedsięwzięć, które lepiej skomunikują region, ułatwią dojazdy publicznym transportem i obejmą nim miejsca, które dotąd były go pozbawione. 160 mln zł – z czego ponad połowa to środki unijne – zostanie przeznaczone na niskoemisyjny transport w Białostockim Obszarze Funkcjonalnym (BOF), czyli w stolicy regionu oraz ośmiu ościennych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10932

Wydanie: 10932

Spis treści
Zamów abonament