Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najlepsi z najlepszych

19 grudnia 2017 | Życie Ziemi Podlaskiej
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

Wyróżnienia dla najefektywniej zarządzanych gmin i miast.

Anna cieślak-Wróblewska

Ranking Samorządów to zestawienie najlepszych miast i gmin w Polsce, które wyróżniają się dobrą kondycją finansową i efektywnymi działaniami na rzecz wsparcia lokalnej społeczności i przedsiębiorczości.

W tegorocznej, 13. już edycji Rankingu znalazły się trzy samorządy z województwa podlaskiego. Wśród gmin miejskich i miejsko-wiejskich Wysokie Mazowieckie zajęło 47. pozycję w kraju (plasując się mniej więcej pośrodku stawki). Wśród gmin wiejskich niezłe 25. miejsce przypadło gminie Narewka, a 45. – gminie Bargłów Kościelny.

Wysokie Mazowieckie wyróżniają się w naszym zestawieniu dobrymi wskaźnikami finansowymi. Jak podkreśla burmistrz miasta Jarosław Siekierko, to nie przypadek. Zgodnie z przyjętą polityką, miasto nie ma zadłużenia, a stawia na finansowanie swojej działalności dochodami własnymi, wspieranymi zewnętrznymi, dotacyjnymi źródłami finansowania. Dla przykładu w 2016 r....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10932

Wydanie: 10932

Spis treści
Zamów abonament