Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

CBA przybywa zadań i potrzebuje większej liczby ludzi

19 grudnia 2017 | Kraj | Izabela Kacprzak

Potrzeba setek agentów, by lepiej tropić korupcję i afery gospodarcze, przede wszystkim w terenie – nadchodzą rekordowe przyjęcia do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Pół tysiąca nowych agentów przyjmie w ciągu dwóch najbliższych lat CBA – dowiedziała się „Rzeczpospolita". To połowa obecnego stanu zatrudnienia. Biuro dostanie na to (a także na wyposażenie i unowocześnienie narzędzi służby) co najmniej 80 mln zł.

Nic dziwnego, że rekordowy będzie przyszłoroczny budżet CBA – wzrośnie o jedną czwartą, do prawie 197,5 mln zł. Pieniądze są potrzebne na nowe etaty, które według planu budżetowego na przyszły rok pochłoną ok. 180 mln zł. Sejmowa Komisja do spraw Służb Specjalnych wnioskowała o dodatkowe 68,3 mln zł dla CBA na remonty, inwestycje i rozwój systemów teleinformatycznych, ale...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10932

Wydanie: 10932

Spis treści
Zamów abonament