Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Morawiecki ma ocieplać wizerunek

19 grudnia 2017 | Pierwsza strona | Zuzanna Dąbrowska

Mateusz Morawiecki objął fotel premiera w momencie wysokich notowań PiS i silnej identyfikacji z tą partią jej wyborców. Ich zaufanie od momentu zaprzysiężenia dotyczy więc także nowego szefa rządu. Według sondażu IBRiS przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej" aż 54 proc. badanych wierzy, że nowemu premierowi uda się ocieplić wizerunek Polski w Europie i w świecie.

Duża grupa respondentów – 43 proc. – uważa jednak, że pozycja Morawieckiego w relacjach z PiS będzie taka, jaką miała premier Beata Szydło. Nie silniejsza, ale i nie słabsza.

Czy badani przez IBRiS uważają, że Mateusz Morawiecki będzie lepszym szefem rządu niż jego poprzedniczka? Tu zdania są podzielone: 39 proc. uważa, że tak, 30 proc., że nie, a aż 31 proc. nie ma zdania.

W budowaniu dobrego wizerunku premiera wspomagać będzie nowe zaplecze w KPRM. Szef rządu przedstawił w poniedziałek zespół najbliższych współpracowników: rzecznikiem rządu będzie poseł Joanna Kopcińska, szefem Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, a szefem gabinetu Marek Suski.

Wydanie: 10932

Wydanie: 10932

Spis treści
Zamów abonament