Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Same kolory nie dodadzą skrzydeł

19 grudnia 2017 | Prawo | Szymon Cydzik

WYROK | Unijny Sąd uznał, że samo wskazanie barw to za mało, by utrzymać ochronę znanej marki. Chodzi o Red Bulla. szymon cydzik

To pierwsza tak znacząca wypowiedź unijnego Sądu Pierwszej Instancji – od jego orzeczeń można odwołać się do Trybunału Sprawiedliwości UE – w kwestii przedstawienia znaku towarowego obejmującego kombinacje kolorów. Sąd uznał, że wskazanie ich próbek i wzajemnych proporcji nie wystarczy – konieczne jest także określenie ich przestrzennego układu.

Tym samym Sąd podzielił argumentację Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) ws. unieważnienia znaków towarowych Red Bulla. Nastąpiło to w 2013 r. na wniosek firmy Optimum Mark, powiązanej z Jeronimo Martins Polska (właścicielem „Biedronki"). Decyzję podtrzymała Izba Odwoławcza EUIPO, a Red Bull złożył skargę do Sądu.

– Sąd...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10932

Wydanie: 10932

Spis treści
Zamów abonament