Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odliczenie VAT przy remoncie hydroforni

19 grudnia 2017 | Administracja | Janina Fornalik

Zgodnie z deklaracją gminy przedmiotowa inwestycja będzie wykorzystywana wyłącznie do czynności opodatkowanych, będzie jej więc przysługiwało pełne prawo do odliczenia VAT – uznał organ skarbowy.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (Dyrektor KIS) 10 listopada 2017  r. wydał interpretację dotyczącą odliczenia VAT w związku z remontem budynku hyrdoforni (sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.558.2017. 2.WL). Wniosek o wydanie interpretacji złożyła gmina będąca czynnym podatnikiem VAT, która planowała realizację inwestycji polegającej na remoncie budynku hydroforni i wymianie znajdujących się w nim urządzeń. Projekt ten gmina zamierzała zrealizować w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Prace wykonywane w ramach inwestycji miały obejmować roboty budowlane w zakresie robót dekarskich, docieplenia budynku, wykonania opaski z kostki brukowej wokół budynku oraz chodnika od bramy do wejścia budynku.

Ponadto w ramach inwestycji miały zostać zdemontowane stare urządzenia i instalacje do uzdatniania wody, a w ich miejsce planowano montaż nowych urządzeń wraz z automatyką i wykonaniem niezbędnych podłączeń. Opisując stan faktyczny gmina podała, że jest właścicielem budynku hydroforni i to ona będzie ponosiła koszty związane z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10932

Wydanie: 10932

Spis treści
Zamów abonament