Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samorządy jak w PRL

19 grudnia 2017 | Kraj | Michał Kolanko
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa

- Wsłuchujemy się w debatę nad zmianami – zapewnia poseł PiS Artur Soboń

Rz: Zaskoczyło coś pana w exposé premiera Mateusza Morawieckiego?

Artur Soboń, poseł PiS: Exposé było dobrze przemyślaną propozycją budowy wielkiej wspólnoty narodowej, ambitnego planu budowy Polski, w który Morawiecki chciałby włączyć wszystkich Polaków. To exposé było podniesieniem rangi polityki rozwoju i głębokiego zakorzenienia jej w polskiej tożsamości.

Czy premier może być w tym wiarygodny? Rząd się nie zmienił. A o wielu rzeczach, o których mówił, wspominał już w Przysusze w lipcu.

To jest oczywiście rząd kontynuacji. Ten program, który był realizowany wobec polskich rodzin, polskich podmiotów w gospodarce – to wszystko będzie kontynuowane. Mamy za to większy nacisk na budowę wspólnoty. Polska ma po raz pierwszy w swoich najnowszych dziejach szanse włączyć się w rewolucję technologiczną w aktywny sposób. Takiej szansy przez ostatnie 100 lat brakowało nam najbardziej. Musimy ją wspólnie wykorzystać.

Jednak czy nie ma sprzeczności w tym, co mówił premier o zgodzie narodowej, a ostrą retoryką PiS? Dziesięć minut po exposé wicemarszałek Ryszard Terlecki mówił o lumpach.

To jest wyzwanie, a nie jednorazowa deklaracja. Nasza dłoń jest wyciągnięta do wspólnej budowy Polski. W tej części Europy nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10932

Wydanie: 10932

Spis treści
Zamów abonament