W miejscu pracy pismo można przekazać pracownikowi, który jest jego adresatem
Jeżeli adresatem pisma jest pracownik danego zakładu, to nie można pozostawić tego pisma np. w biurze podawczym. Ograniczenie to nie dotyczy sytuacji, gdy adresatem pisma jest pracodawca, a nie pracownik.
Stroną postępowania administracyjnego jest osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, która wskazała jako adres dla doręczeń miejsce prowadzenia tej działalności. Pismo zostało przekazane pod podanym adresem nie samej stronie, ale osobie upoważnionej do odbioru korespondencji przychodzącej do tego przedsiębiorstwa. Czy takie doręczenie było skuteczne?
Tak. W art. 42 § 1 kodeksu postępowania administracyjnego (dalej k.p.a.) przewidziano, że osobie fizycznej można doręczyć pismo w jej mieszkaniu lub miejscu pracy. Przepis ten nie określa wymaganej kolejności miejsc, w której dokonuje się doręczenia. Nie wynika z niego, aby organ musiał próbować doręczyć przesyłkę...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta