Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Oficjalne życzenia świąteczne

19 grudnia 2017 | Administracja | Kinga Olszewska

Oficjalne życzenia świąteczne możemy złożyć zarówno drogą mailową, jak i za pośrednictwem poczty tradycyjnej czy kuriera. Nie wypada ich jednak przesyłać SMS-em. Taki sposób pozostawmy dla bliższych lub dalszych znajomych. W miarę możliwości warto przekazać je szefowi czy współpracownikom osobiście lub w trakcie rozmowy telefonicznej. Jak składać życzenia bożonarodzeniowe w pracy?

Pisząc życzenia biznesowe z okazji Bożego Narodzenia, trzeba mieć świadomość, do kogo je kierujemy. Na liście kontaktów mogą się znaleźć osoby, które nie obchodzą tych świąt. Zapewne większość z nich nie poczuje się urażona, ponieważ taki gest jest miły również dla osób niewierzących. Jednak zawsze wskazana jest rozwaga. Wśród nich mogą być tacy, którzy uznają to za niestosowne. Wtedy życzenia mogą przynieść efekty odwrotne do zamierzonych.

Jeśli już wiemy, do kogo kierować wyrazy pamięci, najstosowniejsze będzie złożenie życzeń bezpośrednio. Nie zawsze jest to możliwe ze względów organizacyjnych. Pozostaje zatem droga pisemna....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10932

Wydanie: 10932

Spis treści
Zamów abonament