Brak ziemi to problem na zachodzie Europy, nie w Polsce
Wiele firm produkcyjnych przenosi działalność z innych rynków do naszego kraju - mówi Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną.
Rz: Jak ocenia pani koniunkturę na rynku magazynów w Polsce i perspektywy?
Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną: Polski rynek powierzchni magazynowych od dłuższego czasu dynamicznie się rozwija. Lokalizacja kraju w sercu Europy i coraz lepsza infrastruktura drogowa są najważniejszymi czynnikami odpowiedzialnymi za sukces branży. Popyt na duże powierzchnie magazynowe w ciągu ostatnich dwóch, trzech lat bez wątpienia kształtowała i kształtować będzie również w dużej mierze branża e-commerce. W nowo powstających centrach dystrybucyjnych obsługujących sprzedaż internetową odbywa się zarówno kompletacja towarów oraz ich wysyłka, jak i przyjmowane są zwroty.
Ile czasu może potrwać hossa? Jakie są kluczowe czynniki ryzyka?
Nie obserwujemy znaczących sygnałów, które mogłyby istotnie wpłynąć na obecne trendy. Prognozy są optymistyczne, polska gospodarka rozwija się stabilnie. Wspominany już boom w branży e-commerce oznacza jednak dodatkowy wzrost zapotrzebowania na pracowników. Słyszymy z rynku...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta