Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Run na programy emerytalne w firmach

19 stycznia 2018 | Ekonomia
Rosną aktywa w pracowniczych programach emerytalnych
źródło: Rzeczpospolita
Rosną aktywa w pracowniczych programach emerytalnych

Skokowy wzrost zainteresowania zakładów pracy PPE spowodowany jest niską stopą bezrobocia oraz chęcią ucieczki przed nieznanymi jeszcze w szczegółach planami wprowadzenia PPK.

regina Skibińska

Firmy coraz częściej chcą tworzyć pracownicze programy emerytalne (PPE) dla zatrudnionych. Od początku listopada 2017 r. do 16 stycznia 2018 r. wpłynęło aż 36 wniosków o wpis programu do rejestru emerytalnych PPE oraz 43 wnioski o wpis pracodawcy do zarejestrowanego programu międzyzakładowego – podaje Komisja Nadzoru Finansowego.

– W tym czasie wpisano 31 nowych programów. W ubiegłych latach podobne wartości wpisów dotyczyły okresów rocznych – podkreśla Jacek Barszczewski, rzecznik Komisji.

PPE to forma niezależnego oszczędzania na emeryturę w ramach III filaru, organizowana przez pracodawcę, który odkłada co miesiąc środki dla swoich pracowników na prywatną emeryturę, niezależną od ZUS i OFE. W ramach PPE pracodawca może finansować miesięczne składki dla pracowników określone kwotowo lub jako procent wynagrodzenia (do 7 proc.).

Wśród nowych wniosków najwięcej uruchamia TFI PZU. Grupa PZU jest liderem na rynku PPE – prowadzi połowę wszystkich takich programów działających w Polsce.

– W III i IV kwartale 2017 r. otrzymaliśmy kilkakrotnie więcej zaproszeń do złożenia ofert na zarządzanie PPE niż w latach poprzednich – mówi Tomasz Fronczak,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10955

Wydanie: 10955

Spis treści
Zamów abonament