Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Alior Bank wspiera rozwój firm

19 stycznia 2018 | Ekonomia
Sporą szansą dla małych i średnich firm są kredyty i gwarancje ze środków unijnych.
źródło: Fotolia
Sporą szansą dla małych i średnich firm są kredyty i gwarancje ze środków unijnych.

W tym banku małe i średnie firmy nie tylko znajdą dogodne finansowanie na dobrych warunkach, ale też uzyskają dodatkowe wsparcie w prowadzeniu biznesu.

materiał powstał we współpracy z Alior Bankiem

Małe i średnie przedsiębiorstwa mają duży wpływ na rozwój polskiej gospodarki, są jej stymulatorem i dają wiele miejsc pracy. Co roku w naszym kraju powstaje kilkaset tysięcy przedsiębiorstw – pod tym względem należymy do unijnej czołówki. Małe i średnie firmy szybko reagują i dostosowują się do zmian, dzięki czemu potrafią również działać na trudnych rynkach.

Firmy w centrum strategii banku

Prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorcy napotykają jednak na różnorodne, niekiedy trudne do pokonania bariery. Jednym z głównych utrudnień jest brak odpowiedniego finansowania. Dotyczy to szczególnie nowo tworzonych firm oraz przedsiębiorstw realizujących innowacyjne przedsięwzięcia, które polegają m.in. na wdrażaniu wyników prac badawczo-rozwojowych.

Problemy te zostały dostrzeżone przez polski rząd i ujęte w strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju do roku 2020, w której wśród działań do podjęcia w najbliższych latach wskazano wspieranie dostępu MŚP do kapitału oraz inwestycji związanych z wdrażaniem wyników prac badawczo-rozwojowych. Strategia zakłada realizację projektu „System współdzielenia ryzyka dla MŚP", polegającego na stworzeniu systemu gwarancji dla małych i średnich firm ubiegających się o kredyt bankowy. Będzie to kolejny program...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10955

Wydanie: 10955

Spis treści
Zamów abonament