Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szczeciński kurs na Indie

19 stycznia 2018 | Życie Pomorza Zachodniego | Michał Stankiewicz
Słynny Bollywood mieści się Mumbaju, będącym również ośrodkiem biznesu, z którym współpracować będzie Zachodniopomorska Indyjska Izba Gospodarcza.
źródło: Shutterstock
Słynny Bollywood mieści się Mumbaju, będącym również ośrodkiem biznesu, z którym współpracować będzie Zachodniopomorska Indyjska Izba Gospodarcza.

Zachodniopomorscy przedsiębiorcy liczą na wspólne interesy z indyjskimi firmami i na ich inwestycje.

Początek grudnia ub. roku, budynek Starej Rzeźni w Szczecinie. Mówi Shri Takhi, chargé d'affaires Ambasady Republiki Indii: – Zachodniopomorskie było białą plamą na mapie indyjskich inwestycji. Jestem przekonany, że ten region szybko stanie się najważniejszym dla indyjskiego biznesu.

Na sali siedzi ponad 100 przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego. W programie jest także koncert hinduskiej gwiazdy Vidyi Shah. To pierwsze spotkanie dopiero co powstałej Zachodniopomorskiej Indyjskiej Izby Gospodarczej.

– Firmy indyjskie już zainwestowały w Polsce 3 mld USD. Chcemy im pomóc, by były dobrze obsłużone. Stąd powołanie izby, by jej członkowie mogli obsługiwać inwestorów – mówi „Rzeczpospolitej" Mariusz Łuszczewski, prezes ZIIG....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10955

Wydanie: 10955

Spis treści
Zamów abonament