Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z polskiego rynku zniknęło dwadzieścia biur podróży

19 stycznia 2018 | Prawo | Katarzyna Wójcik

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wykreśla z rejestru biura podróży niepłacące składek.

Ferie zimowe w pełni, a ponad 20 organizatorów turystyki i pośredników otrzymało trzyletni zakaz organizowania wypoczynku.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny podsumował pierwszy rok swej działalności. Zgromadził około 40 mln zł na wypłaty odszkodowań na wypadek ewentualnej niewypłacalności biura podróży. Fundusz zebrał ok. 43 tys. deklaracji, przy czym każda firma, niezależnie od tego, czy ma odprowadzić składkę, czy nie (bo obowiązuje ją stawka zero złotych) ma obowiązek złożyć raz na miesiąc deklarację o prowadzonej sprzedaży imprez turystycznych.

Korzystny skutek

– Doświadczenia pierwszego roku działania funduszu pokazują, że powołanie TFG wpłynęło korzystnie na rynek. Przedstawiciele branży turystycznej i eksperci wskazują na pozytywny wpływ TFG na poczucie bezpieczeństwa konsumentów i wzrost popytu na usługi biur podróży – podsumowuje Renata Mentlewicz, dyrektor TFG....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10955

Wydanie: 10955

Spis treści
Zamów abonament