Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe magazyny i więcej miejsc pracy

19 stycznia 2018 | Życie Pomorza Zachodniego | Rafał Mierzejewski
Hale magazynowe Lidla powstaną na obszarze 5 ha.
źródło: Shutterstock
Hale magazynowe Lidla powstaną na obszarze 5 ha.

Lidl zbuduje centrum dystrybucyjne w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie. Projekt dedykowany rynkowi zachodniopomorskiemu będzie kosztował około 200 mln zł.

Stargardzki park w pierwotnym zamierzeniu miał ogniskować działalność na przyciąganiu inwestycji innowacyjnych w swoich branżach, tak od strony produktowej, technologicznej, jak i procesowej. Centrum dystrybucyjne Lidla wpisuje się w największym stopniu w tę ostatnią sferę.

Frontem do klienta

Województwo zachodniopomorskie doczekało się na tyle obiecującej głębi rynku, że inwestycja zaplanowana specjalnie dla regionalnego konsumenta stała się niemal koniecznością. – Jak jest mały rynek, to firmy sprzedające dobra konsumpcyjne rzadziej inwestują – wyjaśnia „Rzeczpospolitej" prof. dr hab. Dariusz Zarzecki, kierownik Katedry Inwestycji i Wyceny Przedsiębiorstw Instytutu Zarządzania i Inwestycji Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10955

Wydanie: 10955

Spis treści
Zamów abonament