Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Takie biura lubimy najbardziej

29 kwietnia 2022 | Nieruchomości w Ekonomii | Aneta Gawrońska
Firmy szukają biur i w gotowych, i w dopiero powstających budynkach
autor zdjęcia: AdobeStock
źródło: Rzeczpospolita
Firmy szukają biur i w gotowych, i w dopiero powstających budynkach

Właściciel biurowca, który nie chce zmian, musi się liczyć z tym, że najemcy pominą jego ofertę. W biurze ma być jak w domu.

Focus, Astoria Premium Offices, Skyliner I Warsaw – to TOP3 najczęściej przeglądanych ofert biurowców w marcu. Tak wynika z danych platformy REDD, która oferuje narzędzie REDD 3.0, pozwalające śledzić zainteresowanie budynkami. Aplikacja pokazuje, ile osób otworzyło ofertę biur, ile czasu ją przeglądano, co najbardziej interesuje najemców, jakie zdjęcia nieruchomości przykuwają uwagę.

– Nasze dane jasno pokazują, że na rynku biur mamy coraz większe ożywienie, co wynika przede wszystkim z powrotów do pracy w biurowcach – mówi Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD. Ten wzmożony popyt zdaniem dyrektora powinien się utrzymać w najbliższych miesiącach.

Zielono i wygodnie

– Zainteresowaniem cieszy się większość nieruchomości. Najemcy mają różne oczekiwania, potrzeby, możliwości finansowe – tłumaczy dyrektor REDD. – Szukają różnych biur, oczekują elastyczności. Na właścicielach biurowców pandemia wymusiła zmiany – i w samych przestrzeniach, i w umowach najmu. Jeżeli jakiś właściciel biurowca nie zdecydował się na zmiany w obiekcie, powinien się liczyć z mniejszym zainteresowaniem potencjalnych najemców – podkreśla.

Ważna jest aranżacja części wspólnych budynku, dostęp do elastycznych powierzchni. – W budynkach powinny być strefy chillout, bardziej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12254

Wydanie: 12254

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament