Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

mBank stawia na matematykę w edukacji ekologicznej młodszych pokoleń

29 kwietnia 2022 | Ekonomia i rynek | Artur Osiecki
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

mBank, realizując przez swą fundację działania edukacyjne i proekologiczne, połączył dwie różne i ważne dziedziny – matematykę i ekologię. mFundacja wydała książkę, która pokazuje, jak bardzo matematyka przydaje się w zrozumieniu zjawisk, których doświadczamy – począwszy od anomalii pogodowych, na wzroście cen energii kończąc. O „Matematyce na zielono” rozmawiamy z jej autorką – Mają Krämer.

„Matematyka na zielono” to książka skierowana do dzieci. Wiele z nich, rozpoczynając swoją przygodę z edukacją, zastanawia się, co nam daje matematyka.

Matematyka i logika rządzą naszym życiem. Możemy je spotkać dosłownie wszędzie, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nie każdemu uczenie się matematyki przychodzi z łatwością, ale wbrew obiegowej opinii każdy może się z nią zaprzyjaźnić. Bez niej nie bylibyśmy w stanie zrozumieć świata, podejmować racjonalnych decyzji. Nie mam tu na myśli uczenia się wzorów na pamięć. Ważniejsze jest myślenie matematyczne, a tę umiejętność można praktycznie ćwiczyć. Chodzi o to, jak wnioskujemy, tworzymy związki przyczynowo-skutkowe, klasyfikujemy, syntezujemy i analizujemy dane. Oczywiście tabliczka mnożenia to podstawa i byłoby bez niej trudno, ale to myślenie matematyczne i wyobraźnia są kluczowe.

Matematyka i ekologia to nie jest oczywiste połączenie. A może się mylę? Skąd ten pomysł?

Matematyka jest uniwersalnym kluczem do zrozumienia świata. Pozwala zrozumieć istotę wielu problemów, w tym tych związanych z przyszłością naszej planety. Daje nam możliwość oszacowania skali zagrożeń i zastanowienia się, jak możemy rozsądnie i odpowiedzialnie postępować. Przyszłość naszej planety zależy nie tylko od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12254

Wydanie: 12254

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament