Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tych produktów Kreml nie zastąpi

29 kwietnia 2022 | Ekonomia i rynek | Iwona Trusewicz

Moskwa także szuka alternatyw dla importu. O ile jednak w wypadku Unii są to surowce, o tyle Rosja importowała głównie rozwinięte technologie i urządzenia. Tego nie ma czym zastąpić. Najtrudniej jest w przemyśle farmaceutycznym, IT, bankowości i energetyce.

Najnowsza wiadomość z rosyjskiego rynku: operatorzy komórkowi podnieśli taryfy opłat, bo gwałtownie rosną ich własne koszty. Ceny wynajmu miejsca na serwerach wzrosły o 25 proc., w efekcie zwiększonego popytu ze strony firm, które wskutek sankcji i wycofywania się zagranicznych dostawców usług chmurowych zdecydowały się przenieść infrastrukturę przechowywania danych z zagranicznych serwerów na rodzime.

Brak importowanych z Zachodu części do rosyjskich serwerowni (głównie urządzeń do chłodzenia) spowodował wstrzymanie budowy nowych centrów danych....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12254

Wydanie: 12254

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament