Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wokół e-commerce rośnie cały ekosystem

29 kwietnia 2022 | Ekonomia i rynek | Katarzyna Kucharczyk
źródło: Rzeczpospolita

Internetowe zakupy zyskują popularność, a wraz z nimi zwiększa się zapotrzebowanie na narzędzia IT, usługi kurierskie i finansowe.

Wprawdzie dynamika e-commerce po świetnym 2020 i 2021 r. zaczyna hamować, ale długoterminowy trend jest nadal rosnący. W Polsce online kupuje już 77 proc. internautów, prawie jedna trzecia zamawia w sieci więcej produktów niż przed pandemią, 76 proc. dokonuje zakupów za pośrednictwem smartfona, a najczęściej wybieraną formą płatności pozostają szybkie przelewy – takie wnioski płyną z raportu Gemiusa. Wśród kupujących w sieci dominują kobiety, osoby powyżej 35. roku życia z wyższym wykształceniem i mieszkańcy największych miast.

Pod koniec 2021 r. w Polsce było zarejestrowanych ponad 51 tysięcy e-sklepów. W minionym roku powstało 6300 nowych, a dynamika wzrostu ich liczby wynosi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12254

Wydanie: 12254

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament