Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Posiadłość o randze symbolu

29 kwietnia 2022 | Świat | Aleksandra Słabisz

Donald Trump nadal przyciąga tłumy
autor zdjęcia: AFP
źródło: Rzeczpospolita
Donald Trump nadal przyciąga tłumy

Słynny waszyngtoński hotel Donalda Trumpa, gdzie za jego kadencji toczyło się bujne życie polityczne stolicy, zmienia właściciela.

Przez cztery lata Trump International Hotel był miejscem, w którym przy barze, na kolacjach i przyjęciach spotykali się zwolennicy i współpracownicy prezydenta Trumpa, republikańscy członkowie Kongresu i Senatu, spece od pozyskiwania sponsorów z Krajowego Komitetu Partii Republikańskiej, lobbyści, a także inni szukający kontaktów oraz dostępu do wpływowych kręgów konserwatywnego świata waszyngtońskiej polityki.

W hotelu tym zatrzymywała się delegacja z Arabii Saudyjskiej, a potem grupy biznesowe i rządowe z Bahrajnu, Kuwejtu, Turcji, Azerbejdżanu i innych, w sumie 33 krajów. Przez jakiś czas mieszkał tam sekretarz skarbu Steven Mnuchin wraz z obstawą.

W niezwykle przestronnym, stylowym lobby ozdobionym kryształowym żyrandolem nierzadko spotkać można było Rudolpha Giulianiego, byłego burmistrza Nowego Jorku i osobistego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12254

Wydanie: 12254

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament