Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pekao aktywnym uczestnikiem na rynku nieruchomości komercyjnych

29 kwietnia 2022 | Ekonomia i rynek | rp.pl
źródło: Rzeczpospolita

Bank Pekao SA jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce i nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat finansuje nieruchomości komercyjne w kraju. Akcja kredytowa nie została zatrzymana ani po wybuchu pandemii, ani po rozpoczęciu wojny w Ukrainie.

Bank specjalizuje się w finansowaniu inwestycji w fazie budowy we wszystkich sektorach rynku nieruchomości, tworząc tym samym solidne podwaliny pod rozwój polskiej gospodarki. Szczególnie chętnie Pekao angażuje się w transakcje wspierające jego strategię ESG, m.in. projekty rewitalizujące polskie miasta oraz projekty o najwyższych standardach ekologicznych.

Bank Pekao wsparł swoich klientów w realizacji planów inwestycyjnych w zakresie m.in. budowy magazynów (z firmami Hillwood, ELI, MLP Group, Accolade, Partners Group), akademików (KAJIMA), mieszkań na wynajem (Resi4Rent), centrów handlowych (m.in. Trei) oraz biurowców (Echo Investment, CAVATINA).

– Po wybuchu pandemii Bank Pekao nie wstrzymał finansowania projektów nieruchomościowych. Zmienił się natomiast udział poszczególnych segmentów rynku w finansowaniu banku. Wzrosła rola magazynów oraz segmentu living, spadł natomiast udział centrów handlowych. Można śmiało powiedzieć, że pandemia w tym zakresie przyspieszyła te procesy, natomiast nie zmieniła trendów obserwowanych już przed jej wybuchem –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12254

Wydanie: 12254

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament