Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niemieckie czołgi jadą na front

29 kwietnia 2022 | Świat | Piotr Jendroszczyk

Sprawa ciężkiej broni dla Ukrainy znalazła się w końcu w Bundestagu, który ogromną większością głosów opowiedział się za dostawą, przy sprzeciwie postkomunistów oraz prawicowej ekstremy.

Czwartkowe głosowanie powinno zakończyć dwumiesięczny okres dzielenia włosa na czworo w niemieckim wydaniu, niedomówień, kontrowersji i sporów na wydawałoby się temat całkiem oczywisty, że Ukrainę trzeba wspomóc w walce z rosyjskim agresorem. Bundestag wzywa więc rząd do przyspieszenia dostaw niezbędnej broni do Ukrainy, w tym ciężkiego sprzętu jak artyleria czy czołgi, a także nowoczesnego systemu naprowadzania. Część tych dostaw ma być skierowana w formie rekompensaty do krajów partnerskich, które wsparły już ciężkim sprzętem Ukrainę, jak Czechy czy Polska, których T-72 produkcji radzieckiej są już w dyspozycji armii ukraińskiej.

Jeszcze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12254

Wydanie: 12254

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament