Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe rubieże

06 grudnia 1997 | Plus Minus | WK BZ

AMERYKANIE W POLSCE

Jeśli chcesz prowadzić życie bohemy, powinieneś mieszkać w Pradze. Aby zarabiać, przyjedź do Warszawy

Nowe rubieże

BEATA ZUBOWICZ , WOJCIECH KLEWIEC

Nie znam kraju bardziej obiecującego niż Polska -- oznajmił niedawno na Kapitolu członkom senackiej Komisji Spraw Zagranicznych Daniel Fried, nowo mianowany ambasador USA w Warszawie, gdy był jeszcze kandydatem na to stanowisko. Wyznanie wytrawnego dyplomaty zabarwione zostało zapewne sporą dawką kurtuazji. Niemniej, entuzjastyczne słowa o Polsce można jednak usłyszeć również od wielu Amerykanów mieszkających i pracujących między Odrą a Bugiem. Na pytanie, dlaczego wybrali właśnie ten kraj, najczęściej odpowiadają, że panują tu sprzyjające warunki dla przedsiębiorców. Niektórym, ze względu na możliwości rozwoju, Polska przypomina Dziki Zachód. Inni mówią o powołaniu ipoczuciu misji.

-- Gdybym miał pokazać komuś, jak wyglądało prowadzenie interesów w USA w 1910 r. , to mógłbym posłużyć się przykładami z Polski lat 90. Różnica polega na tym, że dziś mamy dostęp do techniki, dzięki której zmiany dokonują się owiele szybciej -- mówi Jim Raporte, dyrektor działu marketingu w Zakładach Przemysłu Tytoniowego w Krakowie S. A. , należących do koncernu Philip Morris Companies Inc.

Pan Raporte (43 lata) ,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1249

Spis treści
Zamów abonament