Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Columbia dla każdego

06 grudnia 1997 | Plus Minus | MD

Columbia dla każdego

Rosnąca popularność różnego rodzaju płytowych kompilacji nagrań skłania wytwórnie do przeglądania na nowo archiwów i wydawania mniej lub bardziej udanych tzw. składanek. Dla prawdziwych kolekcjonerów nie są one atrakcją, gdyż ci gromadzą z reguły całe dyskografie ulubionych artystów lub swą uwagę kierują na jeden styl muzyczny. Natomiast odbiorcy o mniej sprecyzowanych gustach, słuchający praktycznie wszystkiego, co jest w ich mniemaniu interesujące, często sięgają po kompilacje utworów bądź jednej gwiazdy, bądź utrzymanych w określonym klimacie. Korzystając ze wzmożonego przedświątecznego zainteresowania płytami, które są znakomitymi prezentami, największe koncerny fonograficzne wypuściły na rynek kilka serii z nagraniami jazzowymi.

Najlepszym przykładem komercyjnej działalności wydawców są płyty z serii "This Is Jazz" wytwórni Columbia. Liczy ona już 30 tytułów poświęconych największym artystom, jacy kiedykolwiek nagrywali dla Columbii. Niektórzy doczekali się nawet dwóch składanek, jak np. Miles Davis ("Acoustic" i "Plays Ballads") .

Znacznie oryginalniejsze podejście do kompilacji nagrań jazzowych zaprezentował jednak francuski oddział Columbii, decydując się na zestawy tematyczne i wydając na początek 10 płyt wdwóch seriach: "Feeling Swing"...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1249

Spis treści
Zamów abonament