Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

06 grudnia 1997 | Prawo | BW

Informacje

P284 (4841)

6 -- 7 grudnia 1997

Zakłady opieki zdrowotnej

Szpitale kliniczne

MIęDZY SEJMEM A SENATEM

Sposób i tryb przejmowania szpitali klinicznych przez akademie medyczne najpóźniej do 31 grudnia 1998 r. określi minister zdrowia i opieki społecznej.

Uchwalona 20 czerwca obszerna nowelizacja ustawy o zakładach opieki zdrowotnej (zoz) ustaliła m. in. , że od początku przyszłego roku szpitale kliniczne będą jednostkami organizacyjnymi akademii medycznych. O przesunięcie tego terminu o rok wnosił rząd w pilnym projekcie jejnowelizacji. Sejmowa Komisja Zdrowia przychyliła się do tego projektu, jednocześnie przedstawiła do rozpatrzenia izbie wniosek mniejszości. Zaproponowana w nim poprawka miała pozwolić na stopniowe przejmowanie szpitali przez uczelnie. Chodziło o to, by od nowego roku mogły to zrobićte, które czują się na siłach, pozostałe -- w dalszym terminie, jednak nie później niż do końca przyszłego roku. Do tego właśnie wniosku przychyliła się cała izba.

W efekcie do ustawy o zoz dodano przepis zobowiązujący...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1249

Spis treści
Zamów abonament