Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

06 grudnia 1997 | Sport | KG

Informacje

32 drużyny przydzielone do grupPIłKARSKIE MISTRZOSTWA ś WIATA

W Marsylii na stadionie Velodrome odbyło się losowanie grup finałowych piłkarskich mistrzostw świata. Turniej rozpocznie się 10 czerwca przyszłego roku meczem Brazylia -- Szkocja. Finał zostanie rozegrany 12 lipca.

Ceremonia, prowadzona przez sekretarza generalnego FIFA Seppa Blattera, trwała 45 minut. Sekretarz trochę za długo, zdaniem zmarzniętej młodszej części publiczności, wymieniał gości przybyłych na stadion, więc spotkały go gwizdy. Gdy Blatter przestał wymieniać nazwiska, gwizdy też się skończyły i wszystko potoczyło się wartko.

Grupa A

* Brazylia * Szkocja * Maroko * Norwegia

Romario, napastnik Brazylii: "Na tym turnieju naszym najgroźniejszym przeciwnikiem będziemy my sami. Jeśli zagramy nasz futbol, to nie powinniśmy przegrać. "

Craig Brown, trener Szkocji: "Gorzej wylosować nie mogliśmy. ZBrazylią graliśmy do tej pory 6 razy i 6 razy przegraliśmy. Maroko i Norwegia mogą sprawić niespodzianki, ale potrafimy zająć w grupie drugie miejsce. "

Henri Michel, trener Maroka: "Trafiliśmy do straszliwie ciężkiej grupy, ale jeśli wzniesiemy się na nasz najwyższy poziom, to mamy szansę. "

Egil Olsen, trener Norwegii: "Zostaliśmy wylosowani jako dziewiąta drużyna z Europy i dlatego trafiliśmy do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1249

Spis treści
Zamów abonament