Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wzrost, ale niewielki

06 grudnia 1997 | Ekonomia | CA KS

SESJA

Popyt na akcje BRE

Wzrost, ale niewielki

Wczorajszy przebieg notowań na rynku akcji można określić jako "mały deszcz z dużej chmury". Chodzi tutaj oczywiście o proporcjonalnie niewielki wzrost kursów w stosunku do nie zrealizowanego popytu na sesji czwartkowej. Przypomnijmy, że na zakończenie dogrywek dwa dni temu, na rynku podstawowym, wartość "odłożonego" popytu sięgnęła 18 mln zł.

Teoretycznie taka sytuacja powinna zaowocować dużą zwyżką na kolejnej sesji. Wczoraj jednak indeksy głównego parkietu wzrosły (można powiedzieć, że jedynie) odpowiednio: WIG o 0, 9 proc. ; WIG 20 o 0, 5 proc. Równie niewielki wzrost o 0, 7 proc. zanotował indeks WIRR.

Przeważały spółki rosnące, których w sumie na trzech rynkach akcji było 83 w stosunku do 25 malejących i 18 nie zmieniających poziomu notowań. Łączne obroty spadły o 3, 3 proc. do 169, 5 mln zł.

Najniższy kurs w historii notowań osiągnęły wczoraj papiery KGHM (15, 10 zł) , najwyższy natomiast Orbisu (17, 20 zł) . Na rynku równoległym literki G(czyli kurs maksymalny) pojawiły się przy nazwie trzech spółek: Budimeksu Poznań (8, 00 zł) , Strzelca (3, 15 zł) i Unimilu (25, 80 zł) .

NFI

Na rynku narodowych funduszy inwestycyjnych większy był optymizm niż na rynkach akcji. Wartość wskaźnika NIF...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1249

Spis treści
Zamów abonament