Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

06 grudnia 1997 | Gazeta | AN

Informacje

Opozycja oburzona dowcipami Mecziara

Premier krzyczy na posłów

Skandalem zakończyły się w piątek interpelacje w słowackim parlamencie. Premier Vladimir Mecziar, odpowiadając na pytania posłów opozycji dotyczące polityki zagranicznej, obsady personalnej w Urzędzie Rady Ministrów oraz blokowania przepływu informacji, nie wytrzymał nerwowo i zaczął histerycznie krzyczeć. Czynił obraźliwe gesty pod adresem posłów i obrzucił ich niecenzuralnymi inwektywami. Dzień wcześniej na partyjnym mityngu obraźliwie wypowiadał się m. in. o mniejszościach narodowych i czeskich przywódcach. Praga złożyła oficjalny protest.

-- Jesteście bagnem! Nie macie prawa zadawać takich pytań! -- krzyczał w piątek premier w parlamencie, pokazując opozycji "ośle uszy". Wyraźnie wzburzony, agresywny, uspokajany przez posłów koalicji, wrócił do ław rządowych. Gdy po krótkim czasie opuszczał salę obrad, zmienił...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1249

Spis treści
Zamów abonament