Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zanim zaczną się negocjacje

06 grudnia 1997 | Ekonomia | DW

Hans van den Broek o rozszerzeniu

Zanim zaczną się negocjacje

Podczas wczorajszej telekonferencji z dziennikarzami zkrajów starających się o członkostwo w Unii Europejskiej Hans van den Broek, komisarz ds. stosunków zewnętrznych UE potwierdził prawdopodobieństwo rozpoczęcia negocjacji wiosną 1998 roku. Nie potwierdził jednak podanego przez brytyjskiego ministra spraw zagranicznych, Robina Cooka terminu 31 marca 1998 r. Dodał natomiast, że jego zdaniem "realistyczny termin kolejnej rundy rozszerzenia >>15<<, to rok 2002-2003".

Komisarz podkreślił, że negocjacje zostaną rozpoczęte ze wszystkimi 10 krajami starającymi się o przyjęcie do UE, anie tylko z wybraną "5". Decyzja o rozpoczęciu negocjacji zostanie, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, podjęta podczas szczytu w Luksemburgu -- przypomniał. Komisja Europejska będzie rozmawiała ze wszystkimi kandydatami -- powtarzał kilkakrotne podczas trwającego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1249

Spis treści
Zamów abonament