Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

06 grudnia 1997 | Gazeta | ZL

WOJSKO

Kadra przeciwko zmianie emerytur i płac

Informacje

Niezadowolenie w armii

Nastroje w garnizonach są bardzo złe, żołnierze zaczynają wyciągać z szuflad podania o zwolnienie -- informował wczoraj w Sejmie gen. Henryk Szumski, szef Sztabu Generalnego WP. Załamanie nastrojów spowodowało kolejne "majstrowanie przy emeryturach" -- jak w środowisku już określa się przymiarki do zmian zasad waloryzacji żołnierskich rent i emerytur. Rząd oblicza, że jego propozycje zlikwidowania preferencji dla wojskowych dadzą państwu ok. 235 mln oszczędności, wliczając w to pieniądze, które pozostaną w kasie również po "urealnieniu" wskaźnika wzrostu płac żołnierzy zawodowych.

Na niezadowolenie kadry z powodu prób naruszenia przez pracodawcę swoistej umowy gwarantującej stabilność sfery wynagrodzeń nakłada się pesymistyczna aura wynikająca z mizerii finansowej resortu, która mimo planów związanych z modernizacją sił zbrojnych i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1249

Spis treści
Zamów abonament