Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Młodsi do dyplomacji

06 grudnia 1997 | Kraj | KG

Bronisław Geremek na posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych

Młodsi do dyplomacji

SłUżBA ZAGRANICZNA

Odmłodzenie kadry dyplomatycznej zapowiedział w piątek Bronisław Geremek, szef MSZ, na swoim pierwszym spotkaniu z Sejmową Komisją Spraw Zagranicznych. O szczegółach planowanych zmian minister nie powiedział -- a posłowie nie pytali.

W I kwartale przyszłego roku szef MSZ będzie chciał przedstawić w Sejmie informacje o kierunkach polskiej polityki zagranicznej. Jego zdaniem, w styczniu przyszłego roku będzie możliwa ratyfikacja konkordatu. Na wniosek Stefana Niesiołowskiego z AWS sejmowa komisja na następnym posiedzeniu przeanalizuje ostatnią wizytę prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w Chinach.

Według Mariana Krzaklewskiego, lidera AWS, w dyplomacji "prawdopodobnie pracuje bardzo wiele osób, które powinny być objęte postępowaniem lustracyjnym". Uważa on, że "agenci różnych służb" mogli spowodować poważne błędy w polskiej polityce zagranicznej. Krzaklewski podkreślił, że na najbliższych posiedzeniach komisja...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1249

Spis treści
Zamów abonament