Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Laureaci Nagród Fundacji na Rzecz Na

06 grudnia 1997 | Nauka i Technika | TB

Laureaci Nagród Fundacji na Rzecz Na

W sobotę uroczyście wręczone zostaną Nagrody Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej za wybitne osiągnięcia naukowe za 1997 rok. Przyznawane są one od pięciu lat polskim uczonym, obecnie są jednymi z najbardziej prestiżowych wyróżnień. Otrzymują je przedstawiciele czterech dziedzin: nauk humanistycznych i społecznych, przyrodniczych i medycznych, nauk ścisłych oraz nauk technicznych.

Kandydaci do nagród zgłaszani są przez towarzystwa naukowe o zasięgu krajowym, przez członków Komitetu Badań Naukowych, przez komitety naukowe PAN. Mogą ich też zgłaszać we własnym imieniu liczące dziesięć osób grupy samodzielnych pracowników naukowych i indywidualnie wybitni uczeni zaproszeni przez Fundację. Decyzję o przyznaniu nagród podejmuje Rada Fundacji po zapoznaniu się z opiniami ekspertów.

W tym roku otrzymali je:

w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych prof. Andrzej Paczkowski z Instytutu Studiów Politycznych PAN za książkę " Pół wieku dziejów Polski 1939-1989";

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1249

Spis treści
Zamów abonament