Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PAX wobec Kościoła

06 grudnia 1997 | Plus Minus | RR

Polemika Jan Nowak-Jeziorański --Ryszard Reiff

PAX wobec Kościoła

Pomyłki w odpowiedzi Jana Nowaka-Jeziorańskiego

Podzielam opinię p. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, że nie wolno fałszować historii (to było powiedziane pod moim adresem w piśmie do "Rzeczpospolitej" - "Plus Minus" nr 48/ 97) . Nikt do tego nie ma prawa, ani ja, ani nawet tak zasłużona osoba, jak p. Jan Nowak-Jeziorański. Tymczasem zdarza się, że to czyni. Oto dowody:

1) W związku z jakimś obrzydliwym artykułem, zamieszczonym w "Dziś i Jutro", pisze, że byłem redaktorem tego tygodnika. Oświadczam, że nie byłem nigdy redaktorem "Dziś i Jutro". To błąd pierwszy. Można sprawdzić.

2) Sprawa telefonu od Brystigerowej. Wyjaśnia ją dr Jerzy Hagmajer, pisząc w "Życiu Warszawy" (17. XI. 1997 r. ), cytuję: "W tym okresie byłem zastępcą Bolesława Piaseckiego -- więc byłem blisko tych spraw. (. .. ) Prawdą jest, że w dniu aresztowania, późno w nocy, Brystigerowa powiadomiła Piaseckiego o uwięzieniu prymasa. Byłem przy tej rozmowie telefonicznej, którą Piasecki zakończył słowami: >>To jest potworny błąd<<"....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1249

Spis treści
Zamów abonament