Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Umarł król

06 grudnia 1997 | Kraj | EO

Młody lider pilnie poszukiwany

Umarł król

ELIZA OLCZYK

Gdyby wierzyć deklaracjom polityków SdRP, większość z nich w przededniu kongresu wyborczego nie zamierza ubiegać się o przywództwo Socjaldemokracji. Leszek Miller, obecny szef Klubu SLD, najbardziej predestynowany do kierowania partią, mówi o konieczności odmłodzenia władz SdRP. Wynika z tego, że przewodniczącym największej partii opozycyjnej powinien zostać nikomu nie znany, za to młody polityk.

Kongres SdRP to najwyższa władza partyjna. Zbiera się raz na cztery lata, m. in. w celu wybrania nowych władz. Między kongresami odbywają się konwencje udzielające wotum zaufania kierownictwu partii. Tegoroczny trzeci kongres Socjaldemokracji tym między innymi różni się od dwóch poprzednich, że nie będzie wnim uczestniczył Aleksander Kwaśniewski. Mimo że nie należy on do partii już od dwóch lat, Socjaldemokracja właśnie teraz odczuwa boleśnie jego brak. Po odejściu obecnego prezydenta z SdRP partia powierzyła kierownictwo Józefowi Oleksemu, jednak nie zprzekonania, że najlepiej zastąpi on poprzedniego lidera, lecz z chęci zademonstrowania poparcia i wyrażenia zaufania do byłego premiera oskarżonego oszpiegostwo. Teraz nadszedł czas wyłonienia właściwego przywódcy. Wielu polityków SdRP uważa, że najlepiej nadaje się do tego Leszek Miller, który...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1249

Spis treści
Zamów abonament