Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ranking kredytów gotówkowych dla ludności

06 grudnia 1997 | Moje Pieniądze | EB

Zakupy na raty są coraz popularniejszym sposobem na lepszeżycie

Ranking kredytów gotówkowych dla ludności

Klient z ulicy, który wejdzie do dowolnej placówki bankowej, aby zaciągnąć kredyt gotówkowy, może się spodziewać, że otrzyma najkorzystniejsze warunki kredytowania i spotka się z najbardziej profesjonalną obsługą w Powszechnym Banku Kredytowym SA. Tak wynika z badań Indicatora przeprowadzonych na zlecenie "Rzeczpospolitej" w listopadzie tego roku. PBK zwyciężył w kategorii kredytów gotówkowych zbierając w 13 badanych konkurencjach 72, 4 pkt. na 90 możliwych -- co oznacza, że nawet zwycięzca rankingu nie spełnia w stu procentach oczekiwań klientów.

Ze względu na odmienne podejście do klientów posiadających od pewnego czasu rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) w danym banku i tzw. klientów z ulicy, którzy po prostu zgłaszają się po kredyt bez uzasadniania, na co potrzebują pieniądze, z badania wyłączono kredyty odnawialne z ROR. Ich ranking przygotowano odrębnie; zostanie on zaprezentowany przez "Rzeczpospolitą" za tydzień, w sekcji "Moje Pieniądze".

Punktacja

Badanie warunków, jakie trzeba spełnić, aby najkorzystniej uzyskać kredyt gotówkowy, objęło 40 banków. Otrzymały one szczegółową ankietę, którą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1249

Spis treści
Zamów abonament