Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bajki Lafontaine'a

06 grudnia 1997 | Plus Minus | MR

LISTY Z PLACOWKI

Bajki Lafontaine'a

MACIEJ RYBIńSKI

Zdaję się, że otwiera się szansa na odwrócenie w Polsce dyskusji na temat przystąpienia do Unii Europejskiej. Jeśli przyszłoroczne wybory parlamentarne w Niemczech wygra SPD i kanclerzem federalnym zostanie przewodniczący tej partii, Oskar Lafontaine, głównym przeciwnikiem członkostwa Polski w UE będzie Unia Wolności, zaś natychmiastowego przystąpienia domagać się będą ROP, Wrzodak i Radio Maryja.

Zresztą będzie to wówczas dyskusja zupełnie jałowa i zbędna, bo nikt nas do Unii nie będzie chciał przyjąć, najwyżej będą nas pocieszać perspektywą otwarcia się takiej możliwości przed końcem trzeciego tysiąclecia.

Jestem pod wielkim wrażeniem wielkiego przemówienia, wygłoszonego przez wielkiego przywódcę socjaldemokratów niemieckich, Oskara Lafontaine'a, w pierwszym dniu zjazdu SPD w Hanowerze. W całym roczniku "Głosu" Macierewicza nie znajdzie się tak zdecydowanego odporu, danego neoliberałom i ich ideologii, ile tego było w referacie Lafontaine'a. Gdyby na sali był Leszek Balcerowicz, musiałby się spalić ze wstydu za swoje reformy, których nie może mu wybaczyć polska prawica. Natomiast Olszewski biłby Lafontaine'owi frenetyczne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1249

Spis treści
Zamów abonament