Zielone obligacje wracają do gry
Po dynamicznym rozwoju zielonych obligacji w latach 2019–2022, w kolejnych dwóch latach rynek ten wyraźnie zwolnił. Ostatnie dane wskazują jednak, że trend ten może ulec odwróceniu. Stoją za tym aktualne potrzeby rynku oraz coraz lepsze otoczenie regulacyjne.
Za obligacje zielone uważa się instrumenty dłużne, z których pozyskane środki finansowe są przeznaczone na projekty realizujące takie cele, jak łagodzenie zmian klimatu, dostosowanie do zmian klimatu, ochrona zasobów naturalnych, ochrona bioróżnorodności oraz zapobieganie powstawaniu zanieczyszczeń i ich kontrola. Wśród obszarów szczególnego zainteresowania zielonych obligacji wskazuje się działania na rzecz efektywności energetycznej, energii odnawialnej, zapobieganie zanieczyszczeniom i ich kontroli, czysty transport czy budownictwo ekologiczne. Popularność zielonych obligacji jest przede wszystkim wynikiem rosnącego zainteresowania inwestorów zwracających...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta