Nowe wymagania impulsem do zmian
Czy banki zaoferują klientom nowe produkty o bardziej długoterminowym charakterze? Wszystko na to wskazuje. Ale czy Polacy z nich skorzystają? Do tego potrzebna jest m.in. większa wiedza finansowa.
W lipcu tego roku Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła rekomendację WDF dotyczącą wskaźnika długoterminowego finansowania. Jej celem jest przede wszystkim ograniczenie ryzyka związanego z aktualną strukturą finansowania kredytów hipotecznych. Czy i jak zmieni ona rynek i ofertę produktową banków oraz czy może ona być zwiastunem nowej ery oszczędzania i inwestowania w Polsce? Na te temat rozmawiali przedstawiciele sektora bankowego podczas debaty prowadzonej przez Cezarego Szymanka, zastępcę redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, która odbyła się w ramach Kongresu Bankowości Detalicznej.
– Bank PKO BP z naturalnych powodów jest bardzo zainteresowany wskaźnikiem długoterminowego finansowania, bo ma zdecydowanie największy portfel kredytów hipotecznych. To są kredyty o wartości 120 mld zł. Oznacza to, że długoterminowych pasywów, przy wymogu których...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta