Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

05 lutego 1998 | Kultura | JD

Informacje

Piętnastolecie istnienia kwartalnik "Zeszyty Literackie" obchodzi specjalnym numerem (nr 61, zima) , poświęconym życiu i twórczości włoskiej malarki Leonor Fini (1908--1996) , towarzyszki życia emigracyjnego eseisty Konstantego Jeleńskiego (1922--1987) .

Nie pierwszy to numer tematyczny przygotowany przez redakcję "Zeszytów". Do najciekawszych zaliczyć trzeba te, w których przedstawiono portrety miast: Wenecji i Pragi, także numery poświęcone Josifowi Brodskiemu, Józefowi Czapskiemu, Witoldowi Gombrowiczowi i Jeleńskiemu (redakcja przygotowała właśnie reedycję numeru o nim sprzed lat) . Zainteresowaniem czytelników cieszyły się także numery o Karen Blixen, E. M. Cioranie i Vladimirze Nabokovie.

Najnowszy numer otwiera blok pięciu wierszy Stanisława Barańczaka z najnowszego domu "Chirurgiczna precyzja", który na przełomie lutego i marca ukaże się nakładem poznańskiego Wydawnictwa a 5. Mamy tutaj także nowe wiersze autorów tak uznanych, jak Julia Hartwig i Adam Zagajewski oraz autorów walczących o uwagę czytelników i krytyki: Marzeny Brody, Grażyny Zambrzyckiej i Mirosława...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1302

Spis treści

Fotoreportaż

Wyprawa na Nanga Parbat

Zamów abonament