Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Malowany akwarelą. Samotny reporter

05 lutego 1998 | Magazyn | AŁ MJ
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Zimowe Igrzyska Olimpijskie

 • Samotny reporter Malowany akwarelą

  Po ostatnich zawodach, mało udanych, poszedł pan do hotelu ze spuszczoną głową. Tak kończy pan książkę o swojej karierze narciarskiej. Smutny ten koniec.

  Andrzej Bachleda: - Był inny. Zostawiłem brudnopis mojemu szwagrowi Michałowi, który miał go zaproponować wydawnictwu "Czytelnik", ale po drodze posiały się gdzieś cztery ostatnie kartki. Nawiasem mówiąc tytuł książki - "Taki szary śnieg" - wynikał z ostatniego zdania na tych zagubionych kartkach.

  Co było na tych kartkach?

  - To była dość głęboka refleksja, której nie jestem w stanie dzisiaj przytoczyć ze szczegółami. Wyrzuciłem z siebie to, co na koniec chciałem wyrzucić. Siedziałem w swoim samochodzie, który stał na pociągowej lawecie wiozącej mnie przez szwajcarski tunel i rozmyślałem nad tym, co już mam za sobą i co jest jeszcze przede mną. Byłem rozedrgany, myśli kłębiły mi się w głowie. Powiedziałem sobie wtedy, że jak po drugiej stronie tunelu będzie ładna pogoda, to wrócę do nart, a jeśli będzie brzydko i ciemno, to nie wrócę. Gdy pociąg wyjechał z tunelu - zobaczyłem szary śnieg. Było po prostu byle jak, a ja też czułem się byle jak. I tak skończyłem z wyczynową jazdą na nartach.

  Szary śnieg był po drugiej stronie tunelu naprawdę, ale był też przenośnią. W pana

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1302

Spis treści

Fotoreportaż

Wyprawa na Nanga Parbat

Zamów abonament