Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Latające ssaki

05 lutego 1998 | Magazyn | WP
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Latające ssaki

Nocek rudy występuje w pobliżu zbiorników wodnych.

Podczas zimowej hibernacji obniżają temperaturę swojego ciała i przyjmują pozycję pionową. Wcześniej wyszukują wilgotne miejsca o niskiej, ale stabilnej temperaturze. Idealne są wszelkie piwnice, poniemieckie i porosyjskie schrony, stare sztolnie górnicze i jaskinie.

W Nietoperku w woj. gorzowskim od 21 stycznia czynna jest nowa placówka Łagowskiego Parku Krajobrazowego oraz Chiropterologicznej Stacji Edukacyjno-Badawczej. Ma ona służyć - jak informuje PAP - edukacji ekologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony nietoperzy. W rezerwacie przyrody "Nietoperek" co roku zimuje ponad 20 tys. ssaków, należących do 12 gatunków. Zlatują na zimę nietoperze z terenów odległych nawet o 260 km, np. z Meklemburgii i Brandenburgii. Największe grupy międzyrzeckich nietoperzy należą do gatunków: nocek rudy (ok. 12,5 tys.), nocek duży (5 tys.) i mopek (1 tys.). Są też pojedyncze osobniki karlika malutkiego i gacka szarego.

Nietoperze są wszędzie, choć ludzie o tym nie wiedzą. Żyją nawet w blokach. Wchodzą w stropodachy. Prawie każda wiejska chałupa - twierdzi Andrzej Szlachetka -...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1302

Spis treści

Fotoreportaż

Wyprawa na Nanga Parbat

Zamów abonament