Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

05 lutego 1998 | Ekonomia | AM PR

Informacje

Minister finansów Theo Waigel stwierdził w Bonn na spotkaniu z przemysłowcami, że wspólnym wysiłkiem można przezwyciężyć skutki kryzysu finansowego w Azji. Jestem przekonany, że jeśli prywatni i publiczni uczestnicy rynku a także instytucje międzynarodowe w rodzaju MFW podejmą wspólne działania, to kryzys można przezwyciężyć -- powiedział. W lutym uda się do Azji, by na miejscu zapoznać się zsytuacją. Tymczasem prezes BŚ, James Wolfensohn, stwierdził w Dżakarcie, że optymizm wykazywany przez ten bank w przeszłości wobec gospodarki Indonezji był błędem. Nie dostrzegano bowiem takich problemów jak nierówność, korupcja i sprawiedliwość społeczna. Nikt nie sądził, że rupia może stracić 80 proc. wartości. Przedstawiciele władz walutowych z Unii Europejskiej rozpoczęli w Londynie 2-dniowe rozmowy ze specjalistami z Azji na temat kryzysu finansowego w Azji i unii walutowej w Europie.

Południowokoreański doraźny komitet gospodarczy postanowił zezwolić na fuzje i tzw. wrogie przejmowanie firm miejscowych przez firmy zagraniczne poczynając od lutego. Limit udziałów, które można przejmować bez zgody zarządów, podwyższono z 10 proc. do jednej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1302

Spis treści

Fotoreportaż

Wyprawa na Nanga Parbat

Zamów abonament