Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Prywatne sprawy prezydenta

05 lutego 1998 | Publicystyka, Opinie | SW

USA

Amerykanie dobrze wiedzą kogo wybrali

Prywatne sprawy prezydenta

SYLWESTER WALCZAK

z Nowego Jorku

Bill Clinton jest dobrym prezydentem. Prawie na pewno miał romans z Moniką Lewinsky, ale to jego prywatna sprawa. Konserwatywni republikanie na czele z niezależnym prokuratorem Kennethem Starrem robią wszystko, aby go zniszczyć. Amerykańskie środki masowego przekazu zachowują się nieodpowiedzialnie, poświęcając zbyt wiele uwagi na omawianie ostatniego skandalu w Białym Domu. Tego typu opinię zaprezentowała większość kilkunastu mieszkańców Nowego Jorku i New Jersey, z którymi rozmawiałem podczas ostatniego weekendu.

"Lubię Clintona, mimo że z przekonania jestem republikaninem - powiedział Tom Kozak, programista komputerowy w firmie Smith Barney, mieszkaniec East Side na Manhattanie. - Nie jest typowym demokratą, bardziej sprzyja wielkiemu biznesowi niż odbiorcom zasiłków społecznych. Zrobił wspaniałą robotę jako prezydent: kraj jest silny, koniunktura jest dobra." Tom uważa, że Clinton rzeczywiście miał romans z Moniką Lewinsky, ale to - jego zdaniem - nie dyskredytuje go jako prezydenta i nie stanowi podstawy do wszczęcia procedury odwoławczej. Problemem może być ewentualne kłamstwo pod przysięgą, ale z ferowaniem wyroków należy zaczekać na zakończenie dochodzenia.

Niski prestiż urzędu

Mimo swych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Brak okładki

Wydanie: 1302

Spis treści

Fotoreportaż

Wyprawa na Nanga Parbat

Zamów abonament