Egzekucja Karli Faye Tucker
Odrzucona prośba o odroczenie wykonania wyroku
Egzekucja Karli Faye Tucker
- Kara ostateczna w Polsce i na świecie
- Politycy o karze śmierci: Zło na pewno, ale czy konieczne
- Kara, która nie odstrasza - komentarz Krystyny Chrupkowej
- Kto będzie polską Karlą Tucker - felieton Janusza Wojciechowskiego
Huntsville: demonstracja przeciwników stracenia Karli Tucker FOT. (C) AP
Egzekucja Karli Faye Tucker, skazanej na śmierć za zamordowanie dwóch osób, odbyła się przez wstrzyknięcie trucizny w Huntsville w Teksasie we wtorek o godzinie 18.00 czasu miejscowego (1.00 w nocy w środę czasu warszawskiego).
O łaskę dla Tucker apelowali m.in. papież Jan Paweł II, nowojorski kardynał John O'Connor, Komisja Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych, Parlament Europejski i Amnesty International. Prosił o nią nawet zwolennik kary śmierci, konserwatywny kaznodzieja telewizyjny i były prezydencki kandydat Pat Robertson. Tucker była pierwszą kobietą w Teksasie od 135 lat, na której wykonano wyrok śmierci.
Na kilka godzin przed planowaną egzekucją Sąd Najwyższy odrzucił prośbę Tucker o odroczenie wykonania wyroku. Opierała się ona na argumencie, że teksaska procedura ułaskawień jest niekonstytucyjna i gwałci prawo skazańca do uczciwego rozważenia jego prośby. Adwokaci Tucker
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta