Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Próba nadrabiania opóźnień

05 lutego 1998 | Kraj | AP

Jak minister edukacji wykorzystałraport OECD

Próba nadrabiania opóźnień

Po dwóch latach od powstania "Raportu na temat polityki edukacyjnej w Polsce", sporządzonego przez ekspertów OECD można stwierdzić, że większość zaleceń z tego raportu pozostała aktualna iniestety, jak dotąd, nie zrealizowana.

O skali opóźnienia naszych reform edukacyjnych świadczą chociażby dwa fakty -- ówczesne władze przekonywały ekspertów, że ustawą o wyższych szkołach zawodowych parlament zajmie się latem 1995 roku, a naprawdę dopiero w styczniu tego roku powołana została komisja akredytacyjna, bez opinii której utworzenie takich uczelni jest niemożliwe. Drugi przykład -- to podstawy programowe, prace nad którymi, jak obiecywano wizytatorom OECD, miały się zakończyć w 1995 roku, a w rzeczywistości, jeżeli nic się nie zmieni, wejdą w życie we wrześniu 1999 roku.

Podczas niedawnego spotkania z ekspertami OECD Mirosław Handke, minister edukacji, stwierdził, że program reformy systemu edukacji, jaki w ciągu trzech miesięcy przygotowano w MEN pod jego kierownictwem, w 80 proc. wykorzystuje zalecenia wspomnianego " Raportu. .. "....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1302

Spis treści

Fotoreportaż

Wyprawa na Nanga Parbat

Zamów abonament