Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najwięksi dłużnicy budżetu

05 lutego 1998 | Ekonomia | KJ

Podatnicy mają prawo wiedzieć

Najwięksi dłużnicy budżetu

Od kilku lat listę największych dłużników budżetu państwa otwiera Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Największą pomoc państwo (czyli podatnicy) udzieliło do tej pory Ursusowi oraz Bytomskiej Spółce Węglowej. Dziś Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów przyjrzy się po raz pierwszy wstępnej bazie danych o największych dłużnikach budżetu, korzystających jednocześnie z największej finansowej pomocy państwa.

Docelowo od 1 lipca br. ma być wprowadzony system monitorowania pomocy państwa, który będzie obejmować informacje o pomocy, jaką Ministerstwo Finansów udziela poszczególnym podmiotom. O zamiarze monitorowania największych beneficjentów publicznych pieniędzy informowaliśmy już tydzień temu, cytując wypowiedź wicepremiera Leszka Balcerowicza: "Chcemy informować opinię publiczną, czy przedsiębiorstwa, które w przeszłości skorzystały z umorzenia zaległości podatkowych,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1302

Spis treści

Fotoreportaż

Wyprawa na Nanga Parbat

Zamów abonament