Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ciąg dalszy sporu

05 lutego 1998 | Ekonomia | AK

VII NFI

Ciąg dalszy sporu

Kazimierz Wielki Fund Management Co. AG (KWFM AG) , firma zarządzająca VII NFI im. Kazimierza Wielkiego, której wniedzielę wypowiedziano umowę o zarządzanie, ma zamiar jeszcze skonsultować się ze swoimi prawnikami co do dalszego postępowania.

Prezes tej firmy Firuoz Vakil powiedział podczas środowej konferencji prasowej, że uzgodnią z prawnikami, czy firma ma zaakceptować formułę wypowiedzenia, z odszkodowaniem w wysokości jednej czwartej rocznego wynagrodzenia (jak podał fundusz w komunikacie dotyczącym wypowiedzenia umowy) , czy też będą żądali kwoty większej, odpowiadającej połowie tego wynagrodzenia. Firuoz Vakil powiedział, że osobiście nie jest zainteresowany wystąpieniem do sądu przeciwko VII NFI. Straty funduszu, związane z wypowiedzeniem umowy o zarządzanie, szacuje na ok. 1, 3 mln USD, przy czym są to również inne wydatki, nie tylko odszkodowanie dla firmy.

Jak się dowiedzieliśmy, rada nadzorcza już w końcu grudnia próbowała wypowiedzieć umowę o zarządzanie. Spór między nią a firmą zarządzającą wtedy już więc trwał....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1302

Spis treści

Fotoreportaż

Wyprawa na Nanga Parbat

Zamów abonament