Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wymiary życia

05 lutego 1998 | Magazyn | MR
źródło: Nieznane

Skojarzenia

Wymiary życia

RYS. ANDRZEJ JACYSZYN

Według statystyk przeciętny mężczyzna w Polsce żyje 68 lat. Będąc w tym właśnie wieku przyjąłem tę informację z mieszanymi uczuciami. Jest lepiej, bo żyje się trochę dłużej niż dawniej. Ale z drugiej strony mój statystyczny limit jest już wyczerpany: żyję już - jeśli się można tak wyrazić - ponad stan.

Cóż dopiero mówić o samopoczuciu rześkich dziewięćdziesięciolatków, którzy zdają sobie sprawę z faktu, że ich długie trwanie musi być równoważone przez parę wczesnych męskich zgonów. W statystyce bowiem wszystko musi się zgadzać, w życiu prawie nigdy.

Dlaczego mężczyźni żyją teraz trochę dłużej, tego do końca nikt nie wie. Uważa się, że nieco mniej piją i palą, racjonalniej się odżywiają. Z drugiej strony jednak wzrosły zaangażowania polityczne, a polityka jest gorsza dla zdrowia niż umiarkowane picie. Pozostaje tylko kwestią dyskusyjną, czy jest bardziej niezdrowa dla polityków, czy dla ich klienteli. To się okaże, kiedy zostaną przeprowadzone odpowiednie badania. Nasza wiedza o społeczeństwie wciąż rośnie i ostatnio...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1302

Spis treści

Fotoreportaż

Wyprawa na Nanga Parbat

Zamów abonament