Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zadania na najbliższe lata

05 lutego 1998 | Ekonomia | JB

POLSKA-UE

Zadania na najbliższe lata

Polska powinna do końca tego roku m. in. przyspieszyć prywatyzację wielkich przedsiębiorstw państwowych, przybliżyć zasady pomocy państwa do reguł europejskich i wprowadzić obowiązek wizowy wobec Białorusinów, Ukraińców i Rosjan -- ustaliła wczoraj Komisja Europejska w ostatecznej wersji programu "Partnerstwo dla członkostwa". Bruksela sprawdzi pod koniec roku wykonanie tych zadań i uzależni od tego dalsze przekazywanie funduszy pomocowych.

Urzędnicy KE twierdzą, że przyjęte wczoraj przez komisję priorytety "Partnerstwa dla członkostwa" zostały wcześniej skonsultowane z krajami "piętnastki" i rada UE powinna je przyjąć w nadchodzących tygodniach bez zmian. KE oczekuje, że do końca marca polski rząd zaaprobuje Narodowy Program Przyjęcia Prawa Europejskiego (NPPPE) , w którym uwzględni wszystkie priorytety zatwierdzone przez KE. Dokument...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1302

Spis treści

Fotoreportaż

Wyprawa na Nanga Parbat

Zamów abonament