Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

05 lutego 1998 | Ekonomia | PA

Informacje

Rosyjskie zjednoczenie Gazprom wycofało się z międzynarodowego konsorcjum, które miało zbudować gazociąg przebiegający od złóż gazu ziemnego w Turkmenistanie przez Afganistan do Pakistanu. Udział 10-proc. należący do Rosjan został rozdzielony na pozostałych członków konsorcjum. Amerykański Unocal przejął 7 proc. i ma teraz 54, 11 proc. W konsorcjum znajdują się ponadto japońskie Itochu i Indonesia Petroleum, Hyundai Engineering, pakistańska Crescent Group, saudyjska Delta; udziały posiada w nim też rząd turkmeński. Budowa magistrali powinna rozpocząć się pod koniec roku, ale powodzenie przedsięwzięcia zależy od sytuacji politycznej w Afganistanie. (AFP)

Niemiecka grupa elektrotechniczna Siemensa AG chce wynegocjować zmniejszenie o ok. 20 proc. wynagrodzeń pracowników służb technicznych w Niemczech. Miałoby to dotyczyć ok. 20 tys. osób. Pierwsza runda rozmów zudziałem związków zawodowych, przedstawicieli załogi i kierownictwa odbyła się w centrali Siemensa w Monachium - podał rzecznik Martin Siebert. Celem rozmów jest wynegocjowanie aneksu do umowy zbiorowej, aby dostosować ją do systemu dotyczącego rzemiosła, a pracodawcy pozwoli zwiększyć konkurencyjność i zmniejszyć koszty. Siemens zatrudnia w Niemczech 192 tys. osób według układu zbiorowego obowiązującego w przemyśle elektrotechnicznym. (AFP) Amerykański koncern lotniczy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1302

Spis treści

Fotoreportaż

Wyprawa na Nanga Parbat

Zamów abonament